Epilasyon Sık Sorulan Sorular 4

Lazer epilasyon en iyi hangi bölgelerde cevap verir?

Lazer epilasyon en iyi koltuk altı, genital ve bacak bölgesinde cevap verir. Beyaz tenli olup siyah tüy yapısına sahip olmak lazer epilasyon için avantajdır.

epilasyon
epilasyon

Lazer nasıl epilasyon işleminde kullanılmaktadır?

Lazer ışınları kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine tutunduğunda ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisi kıl kökünü tahrip eder. Böylece kıl üretim fonksiyonu yiter. Kalıcı etki sağlanmış olur.

En iyi lazer epilasyon aleti hangisidir?

Bu amaçla üretilmiş lazerler üç tiptir. Bu lazer sistemleri kininin kıl yapısına ve cilt rengine göre ve uygulanacak bölgeye göre seçilir. Örneğin alexandrite lazerler kozmetik lazer olarak bilinen koltuk alt, genital, bacak bölgelerinde tercih edilir. Fakat cilt rengi koyu ise aynı bölgelerde diode lazerler daha başarılı olabilir. Yüz, sırt, kol gibi bölgelerde ise daha çok diode lazerler tercih edilir. Diode lazerler kökler derinde ise daha etkilidir. Nd yag lazerler ise çok koyu tenlilerde bir alternatiftir. Tüm bu seçimleri dermatoloji uzmanı doktorlar yapmalıdır.

Yüz bölgesinde en iyi lazer aleti hangisidir?

Yüz bölgesinde en doğru tercih diode lazerlerdir. Bu lazer sistemi alexandrite lazerden daha derine inmektedir. Bu avantajı nedeni ile diode lazerlerin bu bölgede uyarıca yani ince tüyleri tetikleyici etkisi neredeyse yoktur. Oysa alexandrite lazer bu bölgede böyle bir yan etkiye neden olabilir yani ince tüyleri tetikleyip tüy artışına neden olabilir.

Lazer Nasıl Etki Eder?

Laser birbirine paralel hareket eden ve tek bir dalga boyundaki ışıktan oluşan bir çeşit enerjidir. Bu enerji türü teorik olarak Einstein tarafından ortaya atılmıştır. Yıllar içinde gelişerek lazerler yapılmıştır. Günümüzde tıp, endüstri ve askeri birçok alanda kullanılmaktadır. Lazer cihazları ise bu teoriden çok sonra 1990 lı yıllarda üretilmiştir. Yaşamı kolaylaştıran önemli bir buluştur.

Lazer epilasyonun Etki Mekanizması

Laser kıl köklerinde ısı enerjisine dönüşerek kıl köklerinde hasar olur ve kıl üretim fonksiyonunun bozulmasına neden olur. Böylece kalıcı sonuçlar elde edilmiş olur. Kıl kök hücreleri epilasyon sonrası Bir daha kıl üretemez.

Laser nedir?

Laser epilasyon laser enerjisini kıl köküne odaklamak suretiyle yapılan epilasyondur. Laser kıl kökünde ısıya dönüşür ve kıl kökünü dönüşümsüz tahrip eder. Böylece epilasyon sağlanır.

Kaç tip laser cihazı vardır?

Üç tip laser vardır. Bu laserler alexandrite, diode ve nd yag tipleridir. Hangi laser sisteminin size uygun olduğuna doktorlar karar vermektedir.

Lazer nasıl epilasyon yapar?

 

Lazer epilasyonun temel mekanizması fototermoliz olarak adlandırılır. Yani koyu pigment maddesi olan cisim tarafından lazer ışını tutulur.

Koyu pigment maddesi nerede bulunur?

Melanin ismindeki bu madde en çok siyah kıllarda bulunur. Deridede rengi oluşturan melanin maddesidir. Melanin ne kadar az ise cilt o kadar açık renk olur. Kıl ne kadar koyu ise melaninden o kadar zengindir. Kafaları karıştırmayalım özetle şu ifade edilmektedir. Kıl ne kadar koyu cilt ne kadar açık ise lazer kıl tarafından o kadar çok tutulur. Kılın derinliği ve kalınlığı da lazer epilasyon için önemli başka bir faktördür. Lazer epilasyon için iki tip lazer en çok tercih edilir. BUNLAR ALEXANDRİTE VE DİODE LAZERLERDİR. Siz iki sininde bulunduğu klinikleri tercih etmelisiniz

Lazer merkezlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon ya da estetik merkezlerinde en çok dikkate alınması gereken şey ruhsatlı ve uzman doktorların çalıştığı yerlerin tercih edilmesidir. Lazer uygulamasından önce mutlaka doktor değerlendirmeli ve işleme uygun olup olmadığına karar vermelidir. Lazer epilasyonda başarılı sonuçlar için birden fazla lazer çeşidinin bulunduğu merkezleri tercih etmenizi öneririz.

Lazer yaptırmak istiyorum nereye başvurmalıyım?

Bizim önerimiz birden fazla lazer tipini barındıran uzman doktorların çalıştığı tıp merkezi ya da hastaneleri tercih etmenizdir.

Epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları ile lazer ışınları kullanılarak  yapılmaktadır. Lazerin epilasyondaki sonuçları kalıcılığını ispatlamıştır. Lazer ortalama 6 seansta yüksek başarı oranları ile dikkat çekmektedir. Son yıllarda lazer uygulamalarında hastaneler de ön plana çıkmaktadır.

Lazer uygulaması öncesinde nelere dikkat edilmeli?

Lazer öncesinde bronz olmamak en önemli esastır. Mutlaka bir uzman doktorun yani plastik cerrah ya da dermatologun lazer işlemi öncesi sizi değerlendirmesi gerekmektedir. Lazer uygulamalarından önce cilt ve kıl yapısı uygun ise uzman doktorun seçeceği en uygun lazer cihazı ile işleme başlanmalıdır.

Lazer öncesi ağda yapılır mı?

Lazer kıl köklerine etki eden bir epilasyon çeşididir. Önemli olan kıl kökünde kıl üreten hücrelerin fonksiyonunu bozmaktır. Bu nedenle kökten yolma işlemleri lazer öncesinde yapılmamış olmalıdır. Ağda ve epilatör kullanımı en az 3 hafta öncesinde durdurulmalıdır.