Lazerli Epilasyon Sık Sorulan Sorular 2

Ücretsiz test seansı nedir?

Bazı durumlarda doktorlar doğru lazer dozunu bulmak için küçük bir alana lazer atışları yaparlar. Cildin ve kılın nasıl etkilendiğini test ederler. Lazerli epilasyon test edilmesi bazı durumlar için önemlidir.

Lazerli Epilasyon Sık Sorulan Sorular
Lazerli Epilasyon Sık Sorulan Sorular

Lazerli epilasyon nasıl uygulanır?

Lazerli epilasyon öncesinde doktorlar cilt tipi ve kıl renginize uygun lazer tipini ve dozunu belirler. Kıllar kısaltılır. Gerekli görülürse test atışları yapılabilir. Lazerli epilasyon yapılacak alan lazer cihazı ile taranır. Hafif bir yanık kıl kokusu duyulabilir. Lazerli epilasyon esnasında kıl köklerinin tahrip olmasına bağlı iğne batması hissi oluşur. Bu geçicidir. Soğutma uygulanır. Ağrı ve yanma hissi azaltılır. Kızarıklık oluşması normaldir. Kızarıklık genellikle hemen geçer. Bazen 24 saate kadar uzar. İşlemden sonra nemlendiriciler ile bölgeyi iyi nemlendirmelisiniz.

 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir

Lazer epilasyona uygunluğu uzman doktorlar tespit ederler. Lazer epilasyon kiniklerinden randevu alınarak yapılacak ücretsiz görüşmelerde lazer epilasyona uygun bir cilt yapısına sahip misiniz? Sorusu kolayca yanıtlanır. Ayrıca kılların çok ince olmaması yani ayva tüyü diye tarif edilen kıl yapısına sahip olunmamalıdır. Lazer epilasyon uygulamalarında başarı için klinikte kullanılan lazer tipleri de önemli başla bir öğedir.

Lazer epilasyon için en iyi aday koyu kıllara sahip olan kişilerdir. Kılların kalın olması da avantajı artırır. Cildin açık renkli olması yani cilt ile kıl arasındaki renk farkı kılın lehine koyu ise cevap en iyidir. Lazer epilasyon ergenlik çağından sonra önerilmektedir. Bu önerimiz kız ve erkek her iki cins için geçerlidir. Lazer epilasyon uygulamasında kotuk altı, bacak, genital bölge en uygun bölgelerdir. Erkeklerde başarı oranı kadınlardan düşüktür. Çünkü erkeklik hormonu testesteron kılları beslemektedir.

Lazer epilasyon benim için uygun mu?

Lazer epilasyonun size uygun olup olmadığına doktorlar karar vermektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında temel prensiplerin yanında kişiye özel değerlendirme önemlidir. Tüm cilt tipleri ve kıl yapısında tek tip lazerin kullanımı bu nedenle mümkün olmamaktadır. Bu nedenle üç tip lazer cihazı mevcut olup uygun olan lazer cihazı ile işlem yapılması önemlidir.

Günümüzde kadınlar başta olmak üzere erkeklerde de ciddi bir lazer epilasyon talebi başlamıştır. Bu talebin sebebi oldukça fazladır. Lazer epilasyon koltuk altı bölgesi başta olmak üzere her göz hariç vücudun her bölgesinde tercih edilen epilasyon yöntemi olmuştur. Genital ve bacak bölgeleri kozmetik açıdan tercih edilirken. Yüz bölgesi tüm kadınların hiç tüy istemediği bölge olarak ön planda tercih edilen diğer bölgedir.

 

Lazer epilasyon herkese uygulanabilir mi?

Lazer epilasyon her iki cinse de yani kadın ve erkeğe uygulanabilir. Kadınlar epilasyona daha iyi cevap verirler. Erkeklerde kılları büyüten testesteron hormonu nedeniyle başarı biraz daha düşüktür. Erkek tipi kıllar biraz daha derine yerleşimlidir.

Lazer epilasyona kaç yaşında başlanır?

Lazer epilasyona ergenlik çağı bitimi ile başlanmalıdır. Hormonsal denge oturduktan sonra genellikle sorun olmaz. 18 yaşından sonra başlanması kişinin epilasyona kendi iradesi ile karar vermesi en etik yaklaşımdır. Tıbbı bir durum varsa bu yaştan önce başlanabilir.

 

Lazer epilasyon en iyi hangi bölgede yanıt verir?

Kadınlar lazer epilasyon konusunda şanslıdır ve başarı oranı yüksektir. Lazer epilasyon en iyi koltuk altı, genital, bacak bölgesinde cevap verir. Fakat diğer bölgelerde de başarı oranı yüksektir.

Erkeklerde epilasyon yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Erkeler özellikle sakal üstü, boyun, ense, yanak, sırt, omuz, genital bölgede epilasyonu tercih ederler.

Hangi lazer epilasyon kliniği tercih edilmelidir?

Bunun cevabı şöyle özetlenebilir. Birincisi doktorların çalıştığı klinikler tercih edilmelidir. Doktor sizi görmeli lazer epilasyona uygun olup olmadığınızı. Uygunsanız hangi lazer tipinin tercih edilmesi gerektiğini tespit etmeli uygun doz ayarı yapmalıdır. Bundan sonraki iş teknisyenlik işidir denebilir.