Lazerle Epilasyon Sık Sorulan Sorular

Sitemiz lazer epilasyon hakkında güncel bilgileri vermeye çalışmaktadır. Bu bilgiler lazer epilasyon öncesinde nelere dikkat edilmeli? Lazer epilasyon sonrası neler yapmalı neler yapmamalı? Lazer epilasyon merkezi seçerken hangi kriterler dikkate alınmalı gibi güncel ve mutlaka bilinmesi gereken bilgileri içermektedir. Lazer epilasyon cihazlarının teknik özellikleri ve lazer çeşitleri hakkında da geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşağıda sıklıkla karşılaştığımız sorular hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lazerle Epilasyon Sık Sorulan Sorular
Lazerle Epilasyon Sık Sorulan Sorular

Öncesi nelere dikkat edilmeli?

Uygulama öncesinde kılları kökten yolma gibi işlemler yapılmamalıdır. Yani 1 ay öncesine kadar ağda, cımbız gibi işlemler tercih edilmemeleridir. Kılları kısaltmak gereklidir. Seanstanöncesi en az 1 ay öncesine kadar bronzlaşmamış olmalıdır. Laser epilasyon öncesi tüy dökücü kremleri de önermiyoruz. Uygulama öncesinde doktorlar sizi değerlendirerek kıl ve cilt yapınıza en uygun lazer tipini belirlemelidir. Gerekirse ücretsiz yapılan test seansları ile cildiniz sınanmalıdır.

En iyi hangi bölgelerde cevap verir?

Bu yönteme en iyi koltuk altı, genital ve bacak bölgesinde cevap verir. Beyaz tenli olup siyah tüy yapısına sahip olmak lazerle epilasyon için avantajdır. Lazerle epilasyon tipide cevapta önemlidir. Doğru lazer çeşidi yani size en uygun olan lazer aleti ile işe başlanmalıdır. Lazerli epilasyonda kullanılan dozda başarıyı etkilemektedir. Kıl kalın ise başarı artar. İnce tüylerde alexandrite lazerler etkisizdir. Hatta ince tüyleri arttırabilir. Bu nedenle mümkünse mutlaka diode lazerler bu durumlarda kullanılmalıdır. çünkü diode lazerler kalın tüylerde de oldukça etkilidir.

Lazer nasıl epilasyon aleti nasıl ve hangi mekanizma ile epilasyon yapar?

Lazer ışınları kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine tutunduğunda ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisi kıl kökünü tahrip eder. Böylece kıl üretim fonksiyonu yiter. Kalıcı epilasyon sağlanmış olur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer tipi bu nedenle köke ulaşmalı ve melanin tarafından da tutulmalıdır.

En iyi cihaz hangisidir?

En iyi cihaz sizin cilt tipinize kıl yapınıza uygun olan cihazdır. Yapılacak bölgeye göre de cihaz tipleri farklıdır. Lazerle epilasyon uygulamasında bu nedenle diode, alexandrite, nd: yag lazerleri beraberce bulunduran merkezleri tercih etmenizi öneririz. Doktorlar size en uygun epilasyon tipini tecrübelerine dayanarak kolayca belirleyebilir. Bu nedenle bu sistemleri beraberce satın almış ciddi merkezleri tercih etmelisiniz.

Lazer kalıcı epilasyon mudur?

Lazer epilasyonun kalıcı epilasyon yaptığı konusunda bir şüphe yoktur. Lazerle epilasyon kılı üreten kökü etkiler. Bu nedenle kıl üreten kök bir daha kıl yapamaz.

Kaç seans uygulanmalıdır?

Lazer epilasyon için son görüşler 15 seansa kadar uygulama yapılacağı yönündedir. Ortalama 6 seans uygulama çoğunlukla yeterlidir. Hormonsal nedenli tüylenmeler 15 seansa kadar uzamaktadır.

Seans aralıkları nasıldır?

Lazer epilasyon seans aralıkları ortalama 2 aydır. Fakat yüz bölgesinde bu süre 1 aya kadar düşer. Lazerle epilasyon seans sayısı arttıkça aralıklar uzar.