Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz lazer epilasyonu Uygulaması
Yüz lazer epilasyon Uygulaması

Yüz lazer epilasyonu özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Erkekler ise yüz bölgesinde sakal çizgisini düzeltmek ve boyun bölgesindeki batıklar için lazer epilasyon yöntemine ilgi duyarlar. Yüz bölgesi özel bir kıl yapısına sahiptir. Bu bölgede kıllar hormonsal uyaranlara oldukça duyarlıdırlar. Bu nedenle kişinin hormonsal problemleri de bu tedavi sırasında ele alınmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasına geçmeden önce mutlaka hasta kadın ise hormon profili, yumurtalık ultrasonu yapılmalıdır. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları gerekirse de bir endokrinoloji uzmanı hastayı değerlendirmelidir.

Yüz bölgesinde lazer epilasyon yapan kliniğe göre farklı olsa da fiyatlar birbirine yakındır. Fiyat standardı aşağı yukarı oturmuştur. Fiyattan daha önemlisi yüz bölgesine en etkili lazer olan diode lazerler bir klinikte mutlaka bulunmalıdır. Alexandrite lazerler yüz bölgesinde tercih edilmezler. Bu lazerler ince tüylerde artış ile durumu başlangıçtan daha kötü hale sokabilirler. Bu nedenle lazer epilasyon merkezinin bu bölgedeki deneyimi önemlidir. Uygun dozlar kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bu merkezlerde mutlaka dermatoloji uzmanları bulunmalıdır.

Kadınlarda Yüz Lazer Epilasyonu

Kadınlarda yüz bölgesinde en çok dudak üstü, çene, boyun ve yanaklardaki tüylerden rahatsız olurlar.Klasik yöntemlerden tüy dökücüler, tıraş, depilatörler bu bölgede kullanılan yöntemlerdir. Lazer epilasyon bu bölgede uzun süreli ve etkili sonuçları ile ön plana çıkmıştır. Bugün bu bölgede en çok tercih edilen yöntemdir lazer epilasyon. Yüz Lazer epilasyonu bu bölgede oluşan kıl dönmelerini de önlemesi açısından önemlidir. Bu bölgedeki ince tüylere lazerler etkisizdir. Kalın ve siyah tüylere etkilidir. Gözler bu bölgeye lazer yapılırken korunmalıdır. Işık geçirmeyen çelik ya da plastik gözlükler en çok tercih edilen gözlüklerdir. Lazer epilasyon bu bölgede ortalama 10 seans uygulanır.

Kadınlar yüzlerindeki tüylenmeden doğal olarak rahatsız olmaktadır. Yüz bölgesindeki ayva tüyleri genelde genetik nedenlerle olup bunlarda tedavi zordur. Fakat daha kalın kıllarda lazer epilasyon iyi bir çözüm aracı olacaktır. Lazer epilasyon yüz bölgesinde kalıcı sonuçları ile oldukça iyi bir yöntemdir. Lazer epilasyon yaptırırken gittiğiniz merkezin bu anlamda tecrübeli olması çok önemlidir. Bu nedenle lazer epilasyon öncesi iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Lazer epilasyon yüz uygulamaları oldukça özel uygulamalardır. Lazer epilasyon yüz bölgesinde en çok tercih edilen diode lazerlerdir. Bu nedenle lazer epilasyon için mutlaka diode lazerlerin bulunduğu bir merkez seçmenizi öneririz. Lazer epilasyon konusunda deneyimli uzmnaların çalıştığı merkezleri araştırmalısınız.

Kadınlarda yüzde görülen aşırı tüylenme genellikle hormonal sebepledir. Hormonal sebeplerin başında polikistik over hastalığı gelir. Bu hastalıkta adet düzensizlikleri genellikle var olan bir bulgudur. Genetik faktörler ise genellikle yüzde ince tüylenmelerde nedendir. Uygulama öncesinde doktor durumu değerlendirmeli ve gerekirse kadın hastalıkları doğum uzmanından incelenme istemelidir. İleri durumlarda böbrek üstü bezleri ve diğer hormon üreten bezlerin fonksiyonu için bir endokrinoloji uzmanından yardım istenmelidir. Hormonal tedavinin başlaması ile eş zamanlı lazer epilasyon uygulamalarına başlanabilir.Lazer epilasyon yüz bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Kılları uyarmaması için diode lazerleri tercih eden bir hekim gurubu vardır. Derin yerleşimli yüz tüylerinde diode lazerler etkili bir tedavi sağlar. Yüz bölgesi 10 seans kadar sürebilir. Tüm yüz uygulaması 10 -15 dakika kadar sürer.

Yüz Lazer Epilasyonu

Bir cevap yazın