Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer Epilasyon Öncesi
Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta:

  • Bir ay öncesine kadar bronzlaştırıcı krem sürmeyiniz. Bronzlaşmak için solaryuma gitmeyiniz. Güneş banyosu yapmayınız.
  • Lazer epilasyon öncesi güneşlenildiği zaman ciltte melanin ismindeki madde artar. Bu nedenle lazer ışınları kıl tarafından tutulduğu gibi cilt tarafından da tutulur. Cilt tarafından lazer enerjisinin tutulması ciltte yanık ve lekelere neden olabilir. Lazer enerjisinin sadece kıl tarafından tutulması ise lazerin epilasyon etkinliğini arttırır.
  • Çok koyu tenli iseniz dermatoloji uzmanı size beyazlatıcı kullanabilir. Bu tedavi 2 hafta önce kesilmelidir. Lazer epilasyon uygulamaları koyu cilt yapısına sahip kişilerde diode ya da nd yag lazerlerle yapılmaktadır. Bu nedenle bu lazerlerin bulunduğu klinikler sizin için daha uygun olacaktır. En az üç hafta içinde ağda, epilatör gibi kökten alma yöntemlerini kullanmayınız
  • Kılları kökünden alan ağda, cımbız, epilatör gibi depilasyon yöntemleri lazerin etkinliğini düşürür. Bu nedenle seans öncesi bu yöntemleri kullanmanızı önermiyoruz. En az 2 hafta içinde kılları koparma işlemlerini yapmayınız
  • Biraz önce bahsedildiği gibi kılın kıl kökünde bulunması lazer epilasyon için şarttır. Lazer enerjisi kıl üzerinden de köke ulaşmaktadır. Kılları 3 gün önce traş edebilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması yapılacak alanı üç gün önce traş etmek merkezde geçireceğiniz zamanı kısaltır.
  • Eğer genital herpes geçirmişseniz uygulama öncesi doktorunuza danışın antiviral tedavi başlanabilir.

Lazer epilasyon öncesi doktorların değerlendirmesi için kılları epilatör ya da ağda ile almayınız. Lazer epilasyon öncesinde bronzlaşmayınız ya da solaryuma girmeyiniz. Lazer epilasyon öncesinde doktorunuza tüm tıbbi geçmişinizi ve hastalıklarınızı anlatınız. Lazer epilasyon test seansları ve görüşmeleri ücretsizdir. Bilgi alınız. En azından alexandrite ve diode lazerleri beraber bulunduran merkezleri tercih ediniz.

Lazer epilasyon için en iyi alet hangisidir?

En iyi cihaz sizin cilt tipinize kıl yapınıza uygun olan cihazdır. Yapılacak bölgeye göre de cihaz tipleri farklıdır. Lazer epilasyon uygulamasında bu nedenle diode, alexandrite, nd: yag lazerleri beraberce bulunduran merkezleri tercih etmenizi öneririz.

Lazer epilasyon sonuçta kalıcı epilasyon mudur?

azer epilasyonun kalıcı epilasyon yaptığı konusunda bir şüphe yoktur. Lazer epilasyon kılı üreten kökü etkiler. Bu nedenle kıl üreten kök bir daha kıl yapamaz.

Lazer epilasyon seans sayısı hakkında:

Lazer epilasyon seans sayısı kişisel farklılıklar gösterse de benzerdir. Vücut bölgelerinde genellikle 6 seans yeterlidir. Yüz bölgesinde 10 seans kadar uygulama çoğunlukla yeterli olabilmektedir. Bu sayfalarda farklı lazer sistemlerini birlikte bulunduran merkezleri ve önerilerimizi göreceksiniz. Bu sitede lazer epilasyon hakkında genel bilgiler bulunmaktadır. Fakat önerilen merkezler uzman doktorlarca yönetilen ve lazer alt yapısı ve tecrübesi iyi olana merkezlerdir. Lazer alet yapısı ile kastedilen merkezde en azından diode ve alexandrite lazerlerin bulunması gerektiğinde nd yag lazer uygulayabilmesi için gerekli lazerleri barındıran merkezler kastedilmektedir. Lazer epilasyon medikal bir iştir. Bu nedenle konunun uzmanı doktorlar bu süreçleri yönetmelidir. Lazer epilasyon merkezi seçerken bu kriterleri dikkate almanızı öneririz.

Lazer Epilasyon Öncesi

Bir cevap yazın